Strona główna > Wykłady > jar.camp() – wrażenia

jar.camp() – wrażenia

Grudzień 12, 2012 Dodaj komentarz Go to comments

Miałem szczęście znaleźć się wśród pierwszych 65 osób, które zgłosiły się po darmowe wejściówki na pilotowy jar.camp(). Jako, że patronat nad imprezą objął Metrosoft poza wykładami na stylowej barce (alrina.pl) można było spodziewać się napitku oraz poczęstunku.

Na początek zdziwienie – na miejscu stawiło się tylko ok. 20 osób. Nie zraziło to jednak organizatorów i wykłady zaczęły się planowo. Jako pierwszy mówił Radosław Urbaś z Sabre. Opowiedział on o podstawach OSGi oraz Jigsaw w przystępny sposób przedstawiając idee oraz zasady działania tych rozwiązań. Ci, którzy uczęszczali na wykłady dr Byrskiego (Techniki obiektowe i komponentowe) mogli spokojnie pominąć tę prelekcję i skupić się na kanapeczkach. 😉

Kolejne dwa wykłady bardziej mnie zaciekawiły. Łukasz Picur opowiedział o projekcie Lambda, czyli wprowadzeniu do Javy wyrażeń Lambda. Jest to bardzo ciekawa i zaawansowana w realizacji inicjatywa, chociaż w C# wygląda to nieznacznie lepiej. Więcej o projekcie znajdziecie tutaj. Bloga, którego Piotrek współtworzy, możecie obejrzeć pod tym adresem.

Ostatnim prelegentem był Piotr Łaskawiec z Metrosoft. Przedstawił potencjał drzemiący w JVM, przechodząc poprzez architekturę, po przez możliwości i tuning. Brzmi to może trochę sucho, ale wykład był ciekawy i dotyczył nawet takich nowinek jak The Garbage-First (G1) garbage collector.

Niewątpliwie jar.camp() jest imprezą, którą warto obserwować. Ma potencjał, a wsparcie Metrosoftu sprawia, że warto się na niej pojawić chociaż na darmowe piwo i luźną dyskusję o programowaniu. 🙂 Więcej o imprezie na stronie jarcamp.pl.

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: